Printlösningar som ger:

En nöjd och belåten chef.

 

Printlösningar som ger:

Impact som stärker varumärken.

 

Printlösningar som ger:

Maxad wow-effekt.

 

Printlösningar som ger:

Klirr i kassan.

Ett av sveriges största och mest moderna tryckerier

Nu byter TB Screen namn till TB Printsolutions!

Vi passar samtidigt på att snygga till oss med en ny logotyp och uppdaterad stil som utstrålar proffsighet och nytänk med en tvist av humor – precis som vårt härliga gäng på TB.

På det här sättet vill vi göra det tydligt att vi inte längre är samma bolag som när vi startade för 40 år sedan. Bli inte orolig nu – våra härliga medarbetare och vårt fokus på personlig service och hög kvalitet genom hela tryckprocessen kommer vi förstås aldrig att släppa. Däremot har vi breddat vårt erbjudande i takt med att digitaliseringen förändrat våra kunders behov. Idag levererar vi inte bara printat material i alla tänkbara former och storlekar – vi erbjuder även avancerat IT-stöd, en pack- och logistikavdelning som ser till att grejerna kommer fram som de ska och projektledare som kan svara på alla tänkbara frågor. Vi löser våra kunders utmaningar, med andra ord.

Vi hoppas att du vill följa med oss på resan framåt!

Om oss

Familjeföretaget TB Printsolutions grundades 1978 och är idag ett av Sveriges största och mest moderna tryckerier med 50 anställda och 100 mkr i årlig omsättning. Våra produkter syns i butiker, på busshållplatser och mässor över hela landet och det är ingen hemlighet att vi älskar färg, kreativa lösningar och häftiga material. Men, yta är förstås inte allt. Det viktigaste för oss är att du når ut med ditt budskap och får effekt av dina investerade pengar. Därför lägger vi ner vår själ i hela processen; från beställning, förarbete och kvalitet till tryck, leverans och efteranalys. Vi är dessutom ISO-certifierade inom både miljö och kvalitet, så du kan lita på att vi alltid strävar efter hållbara val och perfekta resultat.

Kontakt

Har du frågor om våra tjänster, lösningar och produkter? Tveka inte att höra av dig!

Försäljning

Lina Bergström

Sälj

lina@tbprint.se
070 – 815 11 87

Magne Lindbekk

Sälj Norge

magne@tbprint.no
+47 911 35 767

Torgny Bergström

Sälj

torgny@tbprint.se
070 - 621 03 18

Fredrik Lindgren

Sälj

fredrik.lindgren@tbprint.se
070 - 941 47 42

Bill Håkansson

Sälj

bill@tbprint.se
070 – 556 08 30

Robin Mesch

Säljansvarig

robin@tbprint.se
073 – 940 28 81

Per Karlsson

Sälj / Marknad

per@tbprint.se
073 - 086 53 00

Projektledning / Prepress

Daniel Angé

Projektledare

danne@tbprint.se
073 – 943 72 26

Annie Johansson

Prepress

annie@tbprint.se
073 – 620 84 12

Magnus Sannemalm

Prepress

magnus.sannemalm@tbprint.se
070 - 399 79 55

Martina Bergström

Projektledare / Marknad

martina@tbprint.se
070 - 299 55 55

Mats Köpsell

Projektledare

mats@tbprint.se
070 – 374 10 80

Caroline Törnblom

Projektledare

caroline.tornblom@tbprint.se
073 - 940 28 84

Victoria Eklund

Projektledare

victoria@tbprint.se
076 - 006 23 15

Thomas Måwe

Projektledare

thomas.mawe@tbprint.se
073 – 917 29 36

Ann-Cathrine Vestman

Projektledare

ac.vestman@tbprint.se
073 - 629 71 93

Christian Jangholt

Produktionsledare

christian.jangholt@tbprint.se
073 - 909 63 35

Göran Ringström

Prepress

goran@tbprint.se
076 – 947 30 08

Marianne Östling Johansson

Projektledare

marianne@tbprint.se
070 – 990 11 88

Ekonomi / Övrigt

Kalle Alberg

Systemutvecklare / CTO

kalle.alberg@tbprint.se
070 - 778 25 71

Ia Kårstam

Ekonomiansvarig

ia@tbprint.se
073 – 524 45 41

Erik Lundgren

Logistikansvarig

erik@tbprint.se
070 – 498 32 95

Liselotte Zetterberg

Ekonomiassistent

ekonomi@tbprint.se
021 - 475 00 00

Ledning

Jonas Bergström

VD

jonas@tbprint.se
070 - 299 70 33

Magnus Eriksson

Platschef

magnus@tbprint.se
070 – 713 66 70

Pierre Söderberg

Produktionschef

pierre.soderberg@tbprint.se
076 - 947 69 91

Niklas Klasson

Föräldraledig teknisk chef

niklas@tbprint.se
070 – 361 11 88

Hitta hit

Västerås

Elektronikgatan 57
721 36 Västerås
Sweden

Stockholm

Götgatan 34
118 26 Stockholm
Sweden

Uppsala

Fålhagsleden 53
753 23 Uppsala
Sweden

Norrköping

Lindövägen 65
602 28 Norrköping
Sweden

Oslo

Trollåsveien 4
1414 Oslo
Norway